Втора голяма изненада за деня на Европейското първенство

Втора голяма изненада за деня на Европейското първенство Снимка: Getty Images

Белгия се издъни и загуби с 0:1 от Словакия в група "Е" на Европейското първенство.

Така днес се стигна до втора голяма изненада в тази група, след като по-рано считаният за аутсайдер Румъния удари с 3:0 Украйна.

Срещу Словакия "червените дяволи" допуснаха ранен гол след груба грешка, а после звездата им в нападение Ромелу Лукаку направи серия от пропуски, имаше и малшанс, тъй като два негови гола бяха отменени.

В своя първи мач на първенството белгийците взеха да създават положения от самото начало и Лукаку пропусна още в третата минута.

В седмата обаче Белгия направи фрапантна грешка със зле върната в собственото наказателно поле топка при собствен тъч.

Това позволи на Боженик да стреля и макар че ударът му беше спасен, Иван Щранц реализира при добавката.

До паузата Лукаку направи още два пропуска, но тимът му се събуди едва през второто полувреме.

10 минути след почивката се стигна до спасяване на Дубравка при нов удар на Лукаку.

След изпълнения корнер централният нападател най-сетне порази вратата отблизо и белгийците си мислеха, че са изравнили, но се оказа, че има засада.

После и Леандро Тросар отправи опасен удар, който беше спасен. Тъкмо влезлият Бакайоко пък стреля от чиста позиция и изстрелът беше изчистен от голлинията.

Натискът на Белгия стана свиреп, но не даваше резултат.

В 86-ата минута Опенда проби отляво и пусна към Лукаку, който порази мрежата за втори път, но и този негов гол беше отменен - заради игра с ръка на Опенда при пробива му.

В следващия кръг Белгия ще се изправи срещу Румъния, а Словакия ще срещне Украйна.