Страхотна Цвети Пиронкова успя!

Цвети зарадва цяла България!

Цветана Пиронкова покори Сидни! Най-добрата българска тенисистка започна годината, пишейки история.

Родената в Пловдив тенисистка победи с 6:4, 6:4 Анжелик Кербер от Германия и взе първа титла в кариерата си в турнир от WTA.

Българската тенисистка започна годината извън топ 100 и влезе в основната схема в Австралия през квалификации.

На турнира в Сидни Пиронкова победи три тенисистки от Топ 10.

Със спечелените точки българката ще се върне в Топ 60.

Нашето момиче започна с ас, който като че ли дойде да подскаже, че триумфът е близо. Ранен пробив за 1:2 леко ни притесни, но след това Цвети взе три поредни и поведе с 4:2.

Кербер върна пробива - 4:3, а след гейм на нула се стигна до ново равенство 4:4. Българката не остави шансове в следващите два гейма и при втория си сет бол поведе с 1:0.

Пловдивчанката поведе с 1:0 и във втората част, след като спечели без проблеми подаването си. Тогава се изигра и най-дългият гейм в мача.

Кербер успя да отрази цели 9 точки за пробив на българката и след 13 минути игра все пак изравни резултата. Цвети спечели следващия си сервис и успя да направи пробив за 3:1.

Опонентката й обаче влезе в силна серия и взе три поредни гейма, за да поведе с 4:3. В осмия гейм Пиронкова поведе с 40:0 и имаше три брейкпойнта и макар че пропусна първия, не сбърка при следващото разиграване и резултатът стана 4:4.

Тя взе и сервиса си за 5:4 и така дойде решаващият гейм, в който Цвети поведе с 40:15, имаше два мачбола и спечели още първия, като така завоюва и така желаната първа титла в кариерата си.