Барса не даде шанс на Атлетико - 3:1

Неймар и Меси бяха част от неделното шоу.

Барселона тушира слуховете за криза в клуба след важна победа с 3:1 над шампиона Атлетико Мадрид на "Камп Ноу". Трите големи звезди в нападението на каталунците - Неймар, Суарес и Меси се разписаха във вратата на столичани.

Така Барса се доближи отново на точка от вечния съперник Реал Мадрид, но европейските клубни шампиони имат и мач по-малко, отложен заради световната купа в Мароко.

Барселона доминираше изцяло на терена и футболистите спасиха временно поста на треньора си Луис Енрике. Каталунците поведоха още в 12-та минута, когато Луис Суарес отигра неубедително топката, но за негов късмет тя попадна в Неймар и идолът на бразилските фенове се разписа с лекота за 1:0.

Самият Суарес покачи на 2:0 в 35-та минута след асистенция на Меси, а малко преди това Неймар пропусна отлично положение, създадено след чудесен финт и брилянтно центриране от страна на уругвайския нападател.

Атлетико се върна в мача в 57-та минута с гол на Марио Мандзукич от дузпа, отсъдена за нарушение на Лионел Меси, но столичаните нямаха сили за финален щурм и загубиха мача. Последният гол, решил окончателно срещата, отбеляза Лионел Меси.

Аржентинецът получи с известна доза късмет топката във вратарското поле и за него не беше проблем да се разпише за 3:1. Това беше и последният мач от неделната програма на Примера дивисион. Тази вечер Райо Валекано и Кордоба закриват кръг номер 18.