Сити проспа едно полувреме, след което помете новак

Сити вкара и трите гола след почивката.

Манчестър Сити пропиля едно полувреме, но през второто не остави шансове на новака Астън Вила и победи Бирмингамци с 3:0 в двубой от 10-ия кръг на Висшата лига. Стърлинг, Де Бройне и Гюндоган реализира попаденията за тима на Пеп Гуардиола, който вече е само на три точки зад първия Ливърпул, но и с мач повече.

Лошата новина за Гуардиола бе червеният картон на Фернандиньо няколко минути преди края, който ще означава наказание за звездата и нови главоболия за мениджъра, който и без това има сериозни кадрови проблеми.

Сити пропусна доста през първата част, а едва 20-ина секунди след началото на втората излезе напред в резултата. Мингс игра лошо при едно дълго подаване на Едерсон, което даде възможност да Жезус да изведе Стърлинг отляво. Крилото провря топката между краката на Хийтън - 1:0.

В 65-ата минута Сити удвои преднината си при доста спорни обстоятелства. Късо изпълнение на корнер стигна до Де Бройне, който отправи нещо средно между удар и центриране. Топката премина през куп от играчи, а в последния момент Стърлинг, който бе точно пред Хийтън, се отмести и топката влезе във вратата на гостите. Изглеждаше, че английският национал, който влияеше на играта, е в положение на засада. Не стана ясно и дали Давид Силва не докосва топката след Де Бройне. ВАР дълго време преглеждаше ситуацията, но реши да зачете гола. Повторенията обаче не убедиха, че това решение е коректно.

Пет минути след това Астън Вила капитулира, след като Гюндоган намери топката при едно разбъркване в наказателното поле и стреля от 11 метра - 3:0.

Утре Ливърпул приема Тотнъм и при успех ще въвърне преднината си от шест точки пред шампионите.