Свободното падане на Байерн: 0:3 с Гладбах на "Алианц"

Феновете на Байерн си тръгнаха разочаровани след тежката загуба.

Байерн Мюнхен огорчи феновете си с 0:3 от Борусия Мьонхенгладбах в дербито от седмия кръг на германската Бундеслига, играно на стадион "Алианц Арена".

След второто си поредно поражение в първенството шампинът се свлече до пето място в таблицата с актив от 13 пункта, докато Гладбах се изстреля на второ място с 14 точки.

Слуховете за проблеми в съблекалнята на баварците явно не са случайни, а треньорът Нико Ковач започва много трудно начело на колоса от Мюнхен.

Байерн няма победа в четири поредни двубоя - три в Бундеслигата и един в Шампионската лига и е сред колосите на европейския футбол в криза.

В такава са още Реал Мадрид, Манчестър Юнайтед и други.

Иначе Гладбах нанесе ранен двоен удар в рамките на шест минути още в самото начало на мача. Намиращият се под пара Аласан Плея вкара в четвърти поведен кръг и се изстреля на второ място в листата на реализаторите, а след това и Ларс Щиндъл наказа шампионите.

Гладбах действаше спокойно до самия край, а в 88-ата минута Херман вкара трети гол за общо четвъртата и най-голяма победа на гостите насред Мюнхен.