Ливърпул громи в градското дерби, Ориги се контузи

Дивок Ориги напусна терена след ужасяващо влизане.

Ливърпул разгроми с 4:0 градския си съперник Евертън на "Анфийлд". Авторът на първия гол Дивок Ориги обаче напусна принудително след ужасяващо влизане на Рамиро Фунес в 50-ата минута, което заслужено бе санкционирано с червен картон. Останалите попадения отбелязаха Мамаду Сако, Даниел Стъридж и Филипе Коутиньо.

Ливърпул е на седма позиция - на пет точки зад петия "Манчестър Юнайтед". "Червените дяволи" също записаха победа - 2:0 при домакинството на "Кристъл Палас". Последният в зона Шампионска лига - Арсенал", е четвърти с 6 точки повече от "мърсисайдци".

Тимът на Юрген Клоп реши всичко в края на първото полувреме. В 43-ата минута Ориги се възползва от центриране на Джеймс Милнър и откри резултата с глава. В добавеното време Милнър отново центрира и този път Сако бе оставен непокрит в малкото наказателно поле за 2:0.

Влезлият на мястото на Ориги Стъридж вкара за 3:0 в 61-ата минута след подаване на Лукаш Лейва. Филипе Коутиньо оформи крайния резултат след далечен удар в 76-ата минута.