Сити записа брутална победа с 8:0. Вкара пет за по-малко от 18 минути

Само седмица след разочароващата загуба от новака Норич шампионът Манчестър Сити показа кой кой е във Висшата лига на Англия, разгромявайки Уотфорд с 8:0 у дома в двубой от шестия кръг.

Освен с гръмкия резултат мачът ще се запомни и с юбилейния гол №100 пред родна публика за Серхио Агуеро в Премиършип, както и с хеттрика на Бернардо Силва.

След победата "гражданите" съкратиха изоставането си от лидера Ливърпул на две точки преди неделното гостуване на мърсисайдци на Челси на "Стамфорд Бридж".

Сити започна в изумително темпо и отбеляза първите си пет гола за по-малко от 18 минути.

Преди да е изминала първата минута от мача се стигна до гол. Кевин Де Бройне центрира великолепно и за Давид Силва оставаше само да засече топката в мрежата.

Серхио Агуеро направи 2:0 от дузпа, отсъдена за нарушение на Фостър срещу Марез. Алжирецът се разписа малко по-късно, след като стреля от фаул, топката се отклони в Клевърли и не остави шансове на вратаря на гостите.

"Гражданите" нямаха намерение да минават на по-ниска скорост и Бернардо Силва с глава направи 4:0. В 18-ата минута Агуеро получи топката в наказателното поле и намери Отаменди, като бранителят също се нареди сред голмайсторите. Така Манчестър Сити вече водеше с 5:0.

В първия четвърт час на второто полувреме Бернардо Силва оформи хеттрика си, а в края Кевин Де Бройне също записа името си сред голмайсторите, фиксирайки крайното 8:0.

Евертън изненадващо отстъпи с 0:2 на новака Шефийлд Юнайтед на "Гудисън", а Бърнли се справи с 2:0 на "Търф Моор" срещу гостуващия Норич.