Повече респект, по-малко футбол: 5 извода след дербито на Манчестър

Манчестър Сити спечели с 2:1 175-ото градско дерби срещу Манчестър Юнайтед като гост и поведе с 11 точки на върха във Висшата лига. Небесносините имат 46 точки от 15 победи (14 поредни) и 1 равенство.

„Гражданите" сложиха край и на серията от 40 поредни срещи без загуба на "червените дяволи" в "Театъра на мечтите", а направиха и много сериозна заявка за титлата във Висшата лига.

Давид Силва даде аванс на гостите в 43 мин., но в добавеното време на първата част Маркъс Рашфорд изравни. В 54-ата минута Николас Отаменди донесе победата на Сити.

По време на двубоя много ясно си пролича колко предпазливо подходиха и двата тима, като далеч по-малко това си пролича у футболистите на Моуриньо заради по-консервативния подход по принцип на Юнайтед.

Въпреки огромните очаквания нямаше кой знае колко блясък в мача, като изходът бе решен повече от леки индивидуални грешки.

Важният въпрос след дербито обаче остава - има ли кой да спре машината на Пеп Гуардиола?

В галерията може да видите изводите ни след срещата.