"Черешките" с билет за Висшата лига

Заслужена радост за футболистите на Борнемут.

Борнемут на практика си осигури участие във Висшата лига. Клубът от южната част на Англия за първи път ще играе в елита на футбола в страната.

В мач от предпоследния 45-и кръг на втора дивизия Борнемут победи с 3:0 у дома срещу Болтън. Голове на Мат Пуг и Мат Ричи преди почивката дадоха солиден аванс в полза на домакините.

Дориън Дервайт от Болтън получи червен картон в 70-ата минута, а Калъм Уилсън оформи класическия успех 11 минути преди края на редовното време. Българският национал Симеон Славчев не беше в групата на Болтън за тази среща.

Борнемут е на втора позиция в класирането, има 87 точки кръг преди края на сезона и голова разлика 95:45. Намиращият се на трета позиция Мидълзбро е с 84 точки, но не може да настигне Борнемут, защото има голова разлика 68:37.

Промоцията в елита ще донесе на "черешките" около 120 милиона лири. Мениджър на отбора е Еди Хоуи, който е 37-годишен.

Само преди шест сезона Борнемут беше пред изпадане от професионалния футбол в Англия, а от лятото клубното ръководство трябва да помисли за разширение на клубния стадион с капацитет за едва 12 хиляди зрители. Миналата събота Уотфорд също си осигури влизане във Висшата лига.