Грандиозна издънка за шампиона Челси. Рууни вкара за Евертън

Челси започна защитата на титлата си в английската футболна Висша лига с драматична домакинска загуба с 2:3 от Бърнли.Шампионите завършиха двубоя с 9 души и не успяха да наваксат пасива от три гола след слабото първо полувреме, което изиграха на "Стамфорд Бридж".

Двубоят започна лошо за домакините, които още в 14-ата минута останаха с човек по-малко. Капитанът Гари Кейхил получи директен червен картон след остро влизане в краката на Стивън Дефур в половината на гостите.

Сам Воукс откри в средата на първата част при колеблива изява на вратаря Тибо Куртоа, след като засече от въздуха добро центриране в пеналта на Мат Лоутън.

В края на полувремето Бърнли нанесе двоен удар. Стивън Уорд удвои с хубав удар по диагонала, след като беше изведен в чиста позиция от Джак Корк в ляво в пеналта, а две минути преди почивката Воукс направи 3:0 с глава след центриране на Дефур.

През второто полувреме Челси се преобрази и заигра по-активно. Резервата Алваро Мората намали с глава в 69-ата минута след подаване на Вилиан, а малко по-късно попадение на Мората беше отменено заради засада.

В 81-ата минута Сеск Фабрегас от домакините получи втори жълт и червен картон след груб фаул срещу Корк, но въпреки че останаха с двама души по-малко "сините" стигнаха до още едно попадение. Мората продължи с глава дълъг пас на Сесар Аспиликуета и Давид Луис от 7-8 метра простреля Том Хийтън.

Междувременно Уейн Рууни донесе победата на Евертън с 1:0 над гостуващия Стоук Сити в повторния си дебют за мърсисайдци.

Рууни се завърна на "Гудисън Парк" от Манчестър Юнайтед и още в първия си официален двубой се разписа. Той вкара секунди преди почивката с глава след подаване от дясно на Доминик Калвърт-Люин.