Требълът продължава да е цел: Байерн на финал за Купата

Мюлер вкара и двата гола за Байерн. Вторият бе от спорна дузпа.

Требълът продължава да е реална цел за Байерн Мюнхен, който се класира за финала в турнира за Купата на Германия. Баварците спечелиха с 2:0 у дома над Вердер и очакват съперника си в спора за трофея, който ще бъде определен тази вечер от двубоя Херта - Борусия Дортмунд.

Байерн вкара по едно попадения през двете полувремена, като вторият гол бе доста дискусионен, тъй като Видал симулира, за да спечели дузпа.

В 30-ата минута след изпълнение на корнер пазачът на Томас Мюлер се подхлъзна и стрелецът отбеляза с глава от десетина метра - 1:0, а до края бременци имаха добри шансове да изравнят.

В 70-ата минута появилият се само три минути по-рано Артуро Видал откровено симулира и спечели дузпа за своите, свивайки крака без никакъв контакт, като разстоянието до противниковия крак беше видимо. Мюлер реализира дузпата за успокоителното 2:0, при който резултат приключи полуфиналът.