Пет извода от Саутхемптън - Ливърпул

Ливърпул записа четвърта поредна победа във всички турнири, а тези успехи бяха постигнати със средно над 3 гола на мач - 4:1 над Сити, 2:1 с Бордо, 1:0 със Суонси и 6:1 при визитата на Саутхемптън.
Стъридж започна първия си мач като титуляр от 4 октомври и вечe има повече голове от Уейн Рууни във вътрешните турнири - 4 срещу 3 за нападателя на Юнайтед. По всичко личи, че Клоп му се отразява добре и на него.
Младият бранител Конър Рандъл дава заявка за добро бъдеще. Той изигра едва втория си мач за клуба след двубоя с Борнемут отново за Лигата през октомври. Той е бивш капитан на юношеския тим на "червените", а с включването му научихме, че Клоп не се бои да експериментира.
Голът на Мане в 39-та секунда бе най-бързият в турнира през този сезон, но след това се видя, че Саутхемптън е в криза. Южняците допуснаха 9 гола в два мача и записаха трета поредна загуба.
Дивок Ориги се приспособява трудно в Ливърпул, но показа защо бе купен след световното миналата година. Хъс, мощ и отлични завършващи удари характеризираха играта му. Ако се прояви търпение към него, той може да блести с екипа на мърсисайдци в следващите години.
Деян Ловрен и Адам Лалана бяха освирквани при всяко докосване на топката от феновете на Саутхемптън, за които отново разбрахме, че никога не прощават. Двамата бивши играчи на "светците" обаче не трепнаха и направиха добър мач.

Ливърпул се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Лигата след гръмка победа с 6:1 като гост на Саутхемптън, която приближи Юрген Клоп до първия му трофей начело на мърсисайдци.

Следващият съперник на "червените" ще е Стоук Сити, а в другия полуфинал един срещу друг излизат Евертън и Манчестър Сити.

Първите мачове са на 4 януари, а реваншите три седмици по-късно.

Ливърпул се отърси от гол още в първата минута, след което буквално помете домакините от южния бряг.

Дивок Ориги не само откри головата си сметка за клуба, но и взе топката след мача, нанизвайки хеттрик във вратата на "светците".

Даниел Стъридж отбеляза два гола, а името си сред голмайсторите записа и Джордън Айб.

"Знаех за качествата, които пригежава Стъридж, но сега се уверих лично с очите си - на стадиона и в официален мач. Казах му след последния съдийски сигнал, че знам за какво ще говорят всички след срещата.

Не ме питайте дали той ще може да върне формата си напълно, защото го познавате по-добре от мен. Стъридж не може да играе във всеки мач. Той трябва да реши кога е готов за битка и кога да си вземе почивка. Тогава всичко ще бъде ОК", каза германският специалист.

Той похвали и Дивок Ориги за отличното му представяне. "Днес правеше всичко с лекота - пасове и голове. Всички го искаха преди Ливърпул да го купи, но той трябва да е търпелив и да продължава да се учи."

Накрая Клоп заяви, че е нямал нищо против да се изправи срещу Евертън на полуфиналите, но приема жребия със Стоук. Мениджърът обаче попита: "Чия е идеята полуфиналите да са в два мача?"

Вижте в галерията 5 извода след Саутхемптън - Ливърпул.