Григор равен на Надал, не стигна малко

Григор равен на Надал, не стигна малко Снимка: Getty Images

Григор Димитров изигра мача на живота си. Засега...

Българският суперталант бе равен на Краля на червения корт Рафаел Надал, но загуби в драматичен четвъртфинал от турнира в Монте Карло с 2:6, 6:2, 4:6. Гришо не бе далеч от триумфа, и то срещу съперник, който от 9 години не е губил мач на корта в Монте Карло.

След 44 поредни победи и само два загубени сета там, Надал изживя най-тежкия си момент. 21-годишният българин не се уплаши и го засипа с целия арсенал от удари, който очевидно владее. След първия сет Григор взе надмощие и дори изнерви обичайно спокойния Тони Надал, треньор и чичо на Рафа. Испанецът викаше от трибуните, даваше напътствия...

В края и травма помогна на Надал. Гришо получи схващане на бедрен мускул в левия крак и доигра последните точки накуцвайки. Представянето на Димитров обаче бе великолепно, а публиката на централния корт в Монте Карло аплодира нашия, когото очевидно си избра да подкрепя в целия турнир.

На трибуните имаше и родни трибагреници, а при едно от разиграванията се чу: "Мачкай, Гришо! Мачкай, Хасково!".