Байерн победи Манчестър Сити в контрола

Това беше втори пореден успех за баварците под ръководството на новия старши треньор Карло Анчелоти в предсезонните мачове.

Германският шампион Байерн (Мюнхен) победи с 1:0 Манчестър Сити (Англия) в контролна среща, играна на "Алианц арена". Това беше втори пореден успех за баварците под ръководството на новия старши треньор Карло Анчелоти в предсезонните мачове.

Пеп Гуардиола пък се завърна в Мюнхен, след като в края на миналия сезон напусна Байерн и пое "гражданите". Единственото попадение в срещата реализира Ердал Йозтюрк в 76-ата минута.

Двата тима играха без доста от звездите си, които получиха по-дълга почивка заради ангажиментите си с националните отбори.

Английските Челси и Ливърпул също постигнаха победи в контролни мачове. Новият мениджър на Челси Антони Конте записа първи успех начело на "сините".

Лондончани надиграха с 3:0 австрийския Волфсбергер в Клагенфурт. Резултатът откри Бертран Траоре в 40-ата минута.

Рубен Лофтъс-Чийк в 84-ата минута реализира второто попадение за англичаните, а Натаниел Чалоба оформи крайното 3:0 в последната минута. Ливърпул спечели с 2:0 срещу Хъдърсфийлд.

Новото попълнение Марко Груич беше точен в 31-ата минута, а Алберто Морено направи 2:0 в последната минута от дузпа.