Причина за дисквалификация на Реал и новата надежда на Русия: Кой е Денис Черишев

Кой е Денис Черишев? Целият свят се пита този въпрос след победата с 5:0 на Русия срещу Саудитска Арабия в откриващия мач на Мондиал 2018.

Черишев, който се появи като резерва на мястото на контузения Алан Дзагоев още в средата на първото полувреме, вкара два от головете за успеха на Сборная и даде сериозна заявка за титулярно място в следващия мач – във вторник срещу Египет.

След победата на Русия мениджърът на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо каза, че е помогнал на Черишев да реши да играе за Русия, като е имал предложения и от други страни.

„Черишев играеше в дубъла на Реал, когато бях треньор в Мадрид. Викнах го в първия тим за мачовете за Купата на краля, при мен направи своя дебют.

Забележително момче, много бърз и уверен в действията си.

Той е наследил тези гени от баща си. Тогава трябваше да вземе решение за коя страна да играе. Аз винаги казвам на играчите - направете това, което ви подсказва сърцето, не слушайте другите.

Не трябва да се играе за страна, която ти е чужда. Денис взе правилното решение и днес е може би най-щастливия човек в света“, коментира Моуриньо пред RT.

27-годишното ляво крило се разписа 19 минути, след като се появи в игра, правейки резултата 2:0 в полза на домакините. Но вторият му гол беше истински красавец.

Но кой, всъщност, е Денис Черишев? Потомствен футболист, продукт на академията на Реал Мадрид, замесен в скандал с дисквалификация на „белите“ от турнира Купата на краля и, може би, новият любимец на Русия?

Вижте няколко интересни факти за него в галерията.