Тотнъм обърна Суонси за победата

Тотнъм обърна Суонси за домакинска победа с 2:1

Тотнъм успя да победи у дома Суонси с 2:1, но лондонският тим трябваше да догонва гостите, които поведоха още в 19-ата минута с гол на Палоски. След това дойде продължителният домакински натиск на Тотнъм, довел до гола на Шадли, който влезе като резерва за 1:1 в 70-ата минута, а 420 секунди по-късно падна и победното попадение, дело на Дани Роуз.

С тази победа Тотнъм остава битката за титлата, тъй като сега „шпорите" са само на 2 точки от лидера Лестър и имат 3 точки аванс пред Арсенал, който днес падна с 2:3 от Манчестър Юнайтед.

„Беше трудно, тъй като от самото начало на мача ние имахме повече шансове, но Суонси първи вкараха гол - обясни след срещата мениджърът на Тотнъм Маурисио Почетино. - Хубавото е, че тимът ни се бори до края и така спечелихме. Фантастична победа, но получихме и фантастична подкрепа от феновете.

„Сега се готвим мач за мач и не си поставяме големи цели, имаме силен отбор и ще се борим за максимално добро представяне."