Юве се издъни там, където никой не очакваше

Ювентус пропусна възможността да дръпне със 7 точки на Наполи, след като достигна само до 0:0 като гост на новака СПАЛ в двубой от 29-ия кръг на Серия "А".

Така новаците прекъснаха победната серия от 12 поредни двубоя за тима на Масимилиано Алегри в Калчото.

За последно Юве бе изгубил точки в шампионата на 9 декември при 0:0 у дома срещу Интер.

Първото полувреме беше доста разочароващо за Юве, които трудно достигаха до опасни положение.

В края на частта торинци се постараха да притиснат съперника и Квадво Асамоа шутира над вратата, а след това Дибала от пряк свободен удар също стреля в аут.

През втората част Юве натисна да спечели, но доста стихийно и така и не успя да преодолее вратата на домакините.

След равенството Ювентус остава лидер със 75 точки и 5 повече от Наполи, който е с мач по-малко.

СПАЛ се измъкна поне временно от зоната на изпадащите, заемайки 17-а позиция с 25 точки.