Камерун е новият футболен господар на Африка

"Неукротимите лъвове" се добраха до знаменит обрат.

Камерун спечели Купата на африканските нации след обрат на финала срещу Египет. "Неукротимите лъвове" губеха с 0:1 почти час след началото на двубоя, но в крайна сметка вдигнаха трофея за първи път 2002 г. насам.

Футболистът на Арсенал - Мохамед Елнени изведе "фараоните" в 23-та минута.

Мохамед Салах напредна отдясно на вратата и перфектно намери връхлитащия в наказателното поле Елнени, който беше оставен непокрит от камерунската защита. От малък ъгъл нападателят на Египет направи Ондоа безпомощен.

Камерун се опита да върне бързо попадението, но се оттегли на почивка изоставащ в резултата.

Второто полувреме започна така както завърши първото - с натиск на отбора на "лъвовете" и умели действия на състава на Египет в защита. В 57-та Камерун стигна до изравнителен гол.

Муканджо центрира от ъглов удар, топката беше изчистена към центъра. Оттам камерунците отново я върнаха към Муканджо, който я прати в наказателното поле, където Нкулу с глава я прати в мрежата зад Ел Хадари.

Това беше едва втория гол във вратата на Египет за целия турнир, като първият им отбеляза отборът на Буркина Фасо.

Мачът вървеше към продължения, когато Абубакар с фантастичен гол изведе Камерун напред в резултата.

Така камерунците завоюваха своята 5-а титла на Черния континент, която им убягваше от 2002-а.