Суарес донесе победата на Барселона

Луис Суарес донесе победата на Барселона в Ел Класико №230
Матийо взриви 99 000 човека на "Камп Ноу" с първия си гол в Ел Класико
Мачът беше изпълнен с много сблъсъци, напрежение и голови възможности

Барселона спечели най-големия сблъсък в испанския футбол с 2:1 срещу Реал и излезе на върха в класирането с 4 точки аванс след 28 кръга. В Ел Класико №230 головете за каталунците вкараха Жереми Матийо в 19-ата и Луис Суарес в 56-ата. Белия балет успя да върне само едно попадение чрез Кристиано Роналдо в 31-ата минута.

Почти 99 000 зрители на „Камп Ноу" приветстваха победата на Барселона в мач, в по-голямата част от който инициативата беше на страната на гостите. След попадението на Суарес обаче Барселона притисна Реал и каталунците пропуснаха да вземат по-изразителна победа.

До края на първенството в Испания остават девет кръга, а авансът на Барселона от 4 точки прави задачата на преследвачите много трудна.

В първите минути двата отбора си размениха по един остър пробив чрез Иниеста и Бейл, после дойде ред на Иско и Неймар да се пробват с удари. Роналдо удари греда, след като преодоля вратаря.

Така се стигна до 19-ата минута, когато Меси центрира от наказателен удар и Матийо се освободи от Рамос, след което вкара с глава.

Последва още една възможност за Барселона, но Неймар прати топката във вратаря от 3 метра. После дойде времето на Реал - Бензема подаде пас на Роналдо с пета и португалецът стреля точно в долния десен ъгъл на вратата на Барселона за 1:1.

Мачът мина доста изнервено, с много жълти картони, а съдията не успя да види всички нарушения, включително и ритникът, който отнесе Бейл от Неймар 12 минути преди почивката.

Пет минути преди края на първата част Роналдо, който се оказа в засада, подаде на Бейл и той вкара, но голът беше отменен. Последваха още две опасни положения пред вратата на Браво, но гол така и не падна.

Второто полувреме също започна с натиск на Реал и две-три опасни положения пред вратата на каталунците, които имаха проблеми да задържат за по-дълго топката. Точно в този момент Алвеш изведе Суарес, който реагира по-бързо от бранителите на Реал и стреля в далечния ъгъл, като не остави шанс за Касияс - 2:1.

Напрежението се вдигна още, играчите започнаха да се фаулират доста по-грубо, но съдията се смили над Роналдо, Машчерано и Карвахал, който събори опасно Неймар.

Последваха няколко положения пред Касияс, а удар Меси в 73-ата минута мина на сантиметри от дясната греда на Реал. Почти веднага Меси изгради още една атака за Барселона, но Неймар се оказа в неудобна позиция за стрелба.

В края Луис Енрике реши да пази резултата и вкара Бускетс, Чави Ернандес и Алкантара и това се оказа правилното решение.