С два испански гола Челси се справи с Евертън

Алваро Мората отбеляза втория гол за Челси.

След колебливото начало и загубата от Бърнли у дома, шампионът Челси записа втора поредна победа във Висшата лига - 2:0 над гостите от Евертън.

Сеск Фабрегас откри резултата в 27-та минута. Алваро Мората удвои в 40-та, а през втората част ново попадение не падна.

Челси заслужено взе аванс преди да е изминал половин час от началото. Домакините изпълниха бързо фаул, Фабрегас комбинира с Вилиан, който му върна.

Впоследствие Сеск направи добро двойно с Мората, след което насочи топката с външен валц към далечния ъгъл, вкарвайки техничен гол. Доминацията на домакините продължи и пет минути преди почивката Алваро Мората удвои, след като засече с глава меко центриране на Сесар Аспиликуета.

В началото на второто полувреме "карамелите" имаха добър шанс, но след удар на Сандро и рикошет топката излезе в корнер.

Това обаче бе единственият шанс на гостите от Ливърпул и те си тръгнаха победени.