6 точки аванс за Челси

Рууни отпразнува гола си с имитация на боксови удари - напомняне за видеото, в което Фил Бардзли го прати в нокдаун по време на спаринг между двамата

Челси завърши 1:1 със Саутхемптън и вече има 6 аванс на върха на класирането във Висшата лига, след като Манчестър Сити падна вчера от опашкаря Бърнли с 0:1.

За тима на Жозе Моуриньо вкара Диего Коща в 11-ата минута - 18-о попадение за испанския национал в шампионата, но „светците" спасиха точката с гол на Душан Тадич от дузпа 8 минути по-късно. Наказателният удар беше свирен заради нарушение на Неманя Матич срещу Садио Мане.

В решаващите моменти на мача играчите и феновете на Саутхемптън се осланяха изцяло на вратаря на тима Фрейзър Фостър, който спаси оспасни удари на Оскар, Еден Азар и Лоик Реми.

Освен аванса пред Сити, Челси има и мач по-малко и за момента няма проблеми да задържи лидерството. С тази точка пък Саутхемптън се изкачи на 6-ото място, точно пред Тотнъм, които паднаха с 0:3 от Манчестър Юнайтед.

Головете за тима на Луис ван Гаал вкараха Фелайни в 9-ата, Карик в 19-ата и Рууни в 34-ата, което означаваше, че мачът беше решен за половин час. Лондончани не успяха да намерят противодействие на ефективното нападение на Юнайтед, а освен това отправиха първия си точен удар към вратата на съперника в самия край на мача.

В ранната неделна среща Евертън спечели с 3:0 важна победа срещу Нюкасъл, благодарение на Маккарти (20-а минута), Лукаку (56, дузпа) и Баркли в 90-ата минута. Това беше първи гол за Маккарти този сезон и едва втората победа на Евертън в последните 13 мача. Така надеждите за спасение на Евертън се съживиха, а Нюкасъл завърши мача с 10 човека, след като Фабрицио Колочини беше изгонен за грубо нарушение срещу Аарън Ленън.