Реал отново мачка, Роналдо показа четвъртата

Реал Мадрид разби с 5:0 Гранада у дома в мач от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион и възстанови преднината си от шест точки на върха в класирането пред втория Барселона.

Преди двубоя Кристиано Роналдо показа „Златната топка” за най-добър футболист през 2016 година. Наградата бе четвърта за него, една по-малко от рекордьорът Лионел Меси, като португалецът позира с всичките си отличия.

И като стана въпрос за рекорди – това бе 39-ият последователен мач за Реал без поражение, с което изравни рекорда на Барселона, поставен с Луис Енрике преди две години.

В реванша от 1/8-финалите за Купата на Испания срещу Севиля в четвъртък възпитаниците на Зинедин Зидан ще имат възможност и да подобрят постижението на вечния съперник. Първият сблъсък между Реал и Севиля на „Бернабеу” завърши 3:0 за „белите”.

Четири от петте гола за победата над Гранада паднаха още през първото полувреме. Иско наниза два, а по един добавиха Бензема и Кристиано, въпреки че повторенията показаха, че голът на французина е бил от засада.

Крайното 5:0 оформи Каземиро малко след почивката.

След победата Реал остава лидер в класирането с 40 точки, на шест пред втория Барселона. Това бе 10-а загуба за Гранада от началото на сезона, като тимът остава на предпоследното място с едва девет спечелени точки.