История и инфарктни дузпи: Германия най-накрая победи Италия

След четири равенства и четири загуби на големи първенства, Германия най-накрая победи Италия.

Бундестима се наложи в дербито на 1/4-финалите на Евро 2016 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши при резултат 1:1, но Бундестима бе точен от бялата точка – 6:5.

„Адзурите” излязоха с черни ленти на ръцете, а мачът започна с минута мълчание заради загиналите при терористичната атака в Бангладеш, където загинаха много италиански граждани.

Тактическото надлъгване между Конте и Льов започна още от първата минута. Германският селекционер бе сменил схемата си на игра, вкарвайки четвърти защитник – Хьобедес – на мястото на по-атакуващия Дракслер.

Още в 16-ата минута обаче Бундестима трябваше да прави принудителна смяна. Сами Кедира напусна терена контузен, а на негово място се появи Бастиан Швайнщайгер, който веднага взе капитанската лента от ръката на Мануел Нойер.

Швайнщайгер изравни Мирослав Клозе, появявайки се в своя 37-и мач на голямо първенство с фланелката на Германия и можеше да го отпразнува по най-добрия начин в 27-ата минута, когато с глава прати топката в мрежата, но попадението му бе правилно отменено, след като германският халф бе извършил нарушение при борбата за високата топка.

Втората част започна на малко по-високи обороти. Германия наложи ранен натиск и Мюлер можеше да открие резултата, но ударът му бе изчистен точно преди голлинията от притичалия Флоренци.

В 65-ата минута обаче „адзурите” нямаше какво да направят и Германия поведе чрез Месут Йозил след колективна грешка в италианската защита, като това е и първото попадение, което Буфон допусна на Евро 2016.

Малко по-късно отново неадекватни действия в защитата на Италия оставиха Гомес сам срещу Буфон. Атрактивният опит на нападателя с пета обаче бе отразен брилянтно от Буфон.

Всичките усилия на Бундестима обаче провалени в 78-ата минута, когато Жером Боатенг изключително глупаво игра с ръка в наказателното поле и Виктор Кашай отсъди дузпа. Зад топката застана Бонучи, Нойер уцели ъгъла, но ударът бе перфектно насочен – първи гол и в германската врата на Евро 2016.

1:1.

В продълженията не успяхме да видим нищо интересно и се стигна до дузпите. Дузпи, при които видяхме цели седем пропуска при 18 опита.

От бялата точка изпуснаха Томас Мюлер, Месут Йозил и Бастиан Швайнщайгер за Германия.

За Италия - с един повече: Симоне Дзадза (който бе влязъл секунди преди края на второто продължение само за да бие дузпа), Грациано Пеле, Леонардо Бонучи и Марео Дармиан.