Драматично равенство на "Местая" между Реал и Валенсия

Бензема отбеляза за Реал в добавеното време.

Три дни преди Ел Класико, Реал Мадрид не се възползва от грешната стъпка на Барселона срещу Реал Сосиедад в събота и стигна само до равенство 1:1 при гостуването си на Валенсия.

След ремито "кралете" остават на втора позиция с равни точки с Барселона.

Карлос Солер вкара за Валенсия в 78-ата минута и взриви "Местая", след като Даниел Вас му сервира топката на няколко метра от вратата.

Реал пусна в игра резервите Гарет Бейл и Лука Йович, за да спасява положението. Двамата нападатели струват общо близо 170 милиона евро, но не бяха титуляри.

В добавеното време настана драма.

Първо Тибо Куртоа спаси удар от 2-3 метра на Родриго и остави гостите в мача. След това Серхио Рамос свали топката с глава на Йович и той изравни, но бе в засада.

В последните секунди на даденото от съдията 4-минутно продължение Карим Бензема стреля и топката бе отбита в корнер. Той дойде след изтичането на добавеното време и домакините изригнаха, че се позволи да се изпълни.

И от него вратарят на Реал Куртоа, включил с в атака, стреля с глава, топката бе отбита, настана разбъркване и Бензема стреля в мрежата - 1:1.