Бербатов не игра, Монако излезе четвърти

С третия си пореден успех в Лига 1 клубът от Княжеството събра 53 точки и се изкачи на четвъртото място. Снимка: Getty Images

Монако победи домакина Реймс с 3:1 в мач от 30-ия кръг на френското футболно първенство. Българският нападател Димитър Бербатов пропусна срещата за гостите заради мускулно разтежение на бедрото.

С третия си пореден успех в Лига 1 клубът от Княжеството събра 53 точки и се изкачи на четвъртото място, като има и мач по-малко. Лидер е шампионът Пари Сен Жермен с 59 точки.

Монако започна отлично срещата на стад "Огюст Делон II", като реализира два гола в първия четвърт час.

Фабиньо откри резултата още в петата минута, след като получи пас от Жоао Моутиньо в ляво в пеналта и със силен удар по диагонала прати топката в далечния ъгъл на вратата на Реймс.

В 14-ата минута Антони Мартиал удвои след нова асистенция на Моутиньо. Бразилецът Диего намали в 70-ата минута след подаване на резервата Никола дьо Превий, но девет минути по-късно друга резерва Набил Дирар реши всичко в полза на Монако, след като засече с глава центриране на Яник Ферейра Караско от фаул.

Реймс остана само с една победа в покследнтите си 11 мача в шампионата и се свлече на 15-ото място с 35 точки и само на 3 точки над зоната на изпадащите.