Два гола на Златан и първа купа за ПСЖ

ПСЖ с Купата на лигата.

Пари Сен Жермен вдигна първа купа за сезона, който може да се окаже исторически за клуба.

Шампионите победиха с 4:0 Бастия на финала за Купата на лигата, като по два пъти вкараха Златан Ибрахимович и Единсон Кавани.

В 20-ата минута мачът бе предрешен, след като Себастиан Скилачи от Бастия бе изгонен с червен картон,  а от дузпата Ибра откри. Шведският лидер получи и наградата за играч на мача, очаквано след изявите му.

Така парижани задраскаха един трофей от програмата, а им предстоят битки за още 3.

ПСЖ е на четвъртфинал в Шампионската лига срещу Барселона, води в класирането пред Лион в първенството, а за Купата на Франция иде финал срещу втородивизионния Оксер.