Реал ги напъди брутално: Auf wiedersehen!

0:4 беше резултат, който здравият разум отказваше да приеме преди да стане факт
Серхио Рамос обаче извади атомна глава
Испанският национал прониза баварците на два пъти в рамките на 4 минути
Ето ги двамата герои на Реал, които влязоха в историята по свой начин

Преди 2 години го пратиха на луната да си търси топката.

Толкова лошо беше изпълнението на Серхио Рамос от бялата точка очи в очи с вратаря на Байерн М. Мануел Нойер, че чак влезе в учебниците по физика.

Жозе Моуриньо гледаше невярващо как бранителят праща кълбото в атмосферата, но преди него бяха пропуснали техничари като Роналдо и Кака. Реал нямаше ден и отпадна болезнено пред собствените си фенове.

Пак беше полуфинален реванш от Шампионската лига... Но зарът се обърна и Байерн изживя по-голям кошмар на собствения си терен от този, който трябваше да преглътнат мадридистите през 2012 г.

4:0 за гостите е резултат, който здравият разум нямаше как да приеме преди двубоя в баварската столица. Серхио Рамос на два пъти и Кристиано Роналдо също с два гола нанесоха, може би, най-тежкия удар в историята на Байерн в Европа.

Рамос видя, че не му се получава с крак срещу баварците и вкара в действие атомна глава.

Испанският национал летеше във въздуха, а сякаш олово тегнеше на краката на баварците, които бяха посрещнати на стадиона от около 70 хил. сигурни в крайния успех фенове и зрелищна хореография.

Белият тайфун понесе жертвите още в 16-та минута. След първия корнер в мача и центриране на Модрич, Рамос надскочи всички в наказателното поле на Байерн и матира Нойер.

Рециталът на защитника продължи само няколко минути по-късно. Отново вдигната топка от Модрич, но този път от фаул, отклоняване от Пепе и второ попадение на Рамос с глава.

10 минути преди края на полувремето Реал нанесе трети удар на домакините. Бейл свърши страхотна работа, остана сам срещу Нойер, но действа джентълменски и подаде на непокрития Роналдо, който се разписа за 0:3 с 15-ия си гол през този сезон в Лигата - абсолютен рекорд. Но португалският магьосник още не бе казал последната си дума.

След почивката Байерн логично беше по-активният отбор, но нямаше шанс да си възвърне безвъзвратно изгубеното. Положения пред вратата на Касияс не липсваха, но Реал устоя горд и "сух".

За да бъде шоуто пълно, Кристиано се разписа от фаул в последната минута на редовното време, оформяйки сметката си на знаменитите 16 гола в това издание на Лигата.

Ако Реал повтори играта си от първото полувреме на "Алианц арена", да му мислят Челси или Атлетико, въпреки че Жозе Моуриньо и Диего Симеоне показаха, че могат да паркират автобуси.

Срещу "кралете" обаче няма да е достатъчно. Ще се нуждаят поне от океански лайнери.

Немското проклятие падна, но 12-годишното преследване продължава.

Във вторник вечерта Реал показа, че може да спечели Десетата. Има ли застъпници на противоположната теза?