Тотнъм помете немарлив в отбрана Ливърпул

Два гола и асистенция за Хари Кейн. Снимка: Getty
Два гола и асистенция за Хари Кейн.

Тотнъм победи Ливърпул с 4:1 на „Уембли“ в мач от деветия кръг на Висшата лига. Хари Кейн откри резултата, а Сон удвои. Мохамед Салах намали пасива, но нови два гола за домакините добавиха Деле Али и Хари Кейн.

Срещата стана най-посетената в историята на Висшата лига. 80 827 зрители изгледаха мача на живо, като един от тях бе легендата на световния футбол Диего Марадона.

Още в 4-ата минута Трипиър изведе Хари Кейн зад противниковата защита и той откри резултата. Кошмарният старт за Ливърпул обаче не се изчерпа само с това. Кейн получи подаване от Юго Лорис и направи за смях Ловрен, след което намери непокрития Сон, който покачи на 2:0. Три минути по-късно удар на Сон срещна напречната греда.

В 24-ата минута противно на всичко, което се случваше на терена-Ливърпул се върна в мача. Хендерсън изведе Салах и той с удар по диагонала направи 2:1.

В 29-ата минута Сон пропусна още една добра възможност, след като излезе очи в очи с Миньоле, но не успя да нанесе добър удар и белгиецът спаси.

В добавеното време на първата част Ериксен центрира от фаул, Матип успя да пресече с глава, но топката достигна до Деле Али, който от движение - 3:1.

Второто полувреме започна с натиск на Ливърпул, но в 56-ата минута преднината на Тотнъм стана 4:1. Трипиър центрира в наказателното поле на гостите, където отново последва неразбирателство и Хари Кейн довкара в мрежата избитата от Фирмино топка.