Драми по пътя към Шампионската лига, Шахтьор е най-близо

Фейгули вкара решително за Валенсия в края - 3:1. Голът може да е ключов за класирането на испанците в групите.

Шахтьор е най-близо до груповата фаза на Шампионската лига от тимовете, които се сбориха в петте плейофни мача в сряда.

Тимът от Донецк удари с 1:0 като гост Рапид и е твърд фаворит преди реванша в Украйна. Марлос вкара победно преди почивката и даде аванса на Шахтьор.

Валенсия и Монако направиха голям мач, като домакините победиха с 3:1, нанасяйки тежък удар в 90-ата минута чрез Стефан Фейгули. Гостите също имаха немалко ситуации и реваншът обещава да е горещ.

Селтик изпусна да се оттегли с аванс от 2 гола - при 3:1 домакините допуснаха попадение в 90-ата минута от гостуващия Малмьо и отиват в Швеция само с 3:2 в саковете. Публиката в Глазгоу традиционно не остави на съперника да диша с подкрепата си за Селтик.

Венци Христов не влезе от скамейката, а албанският шампион Шкендербеу загуби от Динамо (Загреб) с 1:2 у дома.

Иван Иванов отново не бе в групата на Базел, допуснал драматично 2:2 на свой терен с Макаби (Тел Авив), като гостите изравниха в добавеното време.