Инвалиди проходиха на "Анфийлд" при гола на Ловрен (видео)

Оказа се, че великият обрат от 1:3 до 4:3 не е бил единственото чудо на "Анфийлд" н четвъртък вечерта. Видеозаписите от паметния мач между Ливърпул и Борусия Дортмунд запечатали как инвалиди се изправят на крака и прохождат при решителния гол на Деян Ловрен в добавеното време.

Част от феновете в колички, които бяха разположени в специална зона зад вратата на гостите, не просто се изправиха, а направо подскочиха от радост. Странното явление веднага предизвика дебат в английските медии.

Според мнозина става дума за безочливи тарикати - напълно здрави хора, успели да преметнат охраната и по този начин да си уредят отлична гледна точка към събитията на терена. Според други това действително са инвалиди, които могат само да се изправят на крака, но не и да ходят.

Случаят въобще не е прецедент. Същото бе наблюдавано на световното първенство през 2014 г. в двубоя на домакина Бразилия срещу Мексико. Както и през 2013 г., когато фен на Палермо отпразнува с кръшен танц попадение срещу Ювентус.