Роналдо стигна 700 гола, но Португалия крушира в Украйна (видео)

Кристиано Роналдо вече има 700 отбелязани гола в кариерата си Снимка: Getty Images
Кристиано Роналдо вече има 700 отбелязани гола в кариерата си

Кристиано Роналдо отбеляза своя гол №700 в кариерата си при загубата на Португалия с 1:2 в гостуването си на Украйна в хубав двуостър мач.

Рома Яремчук откри резултата за домакините още в четвъртата минута. Вратарят Руи Патрисио отрази удар с глава след корнер, но при добавката деветката довкара топката във вратата.

В 27-ата минута Андрий Ярмоленко удвои аванса на украинците, завършвайки хубаво центриране по земя отляво.

Украйна доигра последните 20 минути от срещата в намален състав, след като Тарас Степаненко бе изгонен за втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле.

Роналдо превърна отсъдената дузпа в гол, който бе под №700 за него в кариерата му на клубно и национално ниво. Гостите обаче нямаха сили дори и за частичен обрат и трябваше да се задоволят със загубата.

Така, Украйна е лидер в група В с актив от 19 точки след седем изиграни двубоя, Португалия има 11, но е с мач по-малко, а Сърбия, която победи Литва с 2:1, има 10, но също от шест мача.

По същото време, световният шампион Франция се препъна у дома и стигна до само 1:1 срещу Турция.

Турският вратар Фехми Гюнок бе подложен на истинска канонада от изстрели през цялото първо полувреме и направи чудеса от храброст в началото на двубоя, спасявайки удари на Антоан Гризман и Муса Сисоко още в първите няколко минути.

Вторат част бе далеч по-равностойна с положения и пред двете врати. Все пак, домакините откриха резултата в 76-ата минута чрез Оливие Жиру. Само четири минути след като се появи от пейката нападателят на Челси засече центриране на Гризман от корнер и с глава даде аванс на „петлите“.

Отново след удар с глава, само пет минути по-късно, Турция спечели точката. Хакан Чалханоглу центрира от свободен удар и поднесе топката на главата на Каан Айхан, който от малък ъгъл преодоля Манданда за крайното 1:1.

Така, Турция запази лидерската си позиция в група Н с актив от 19 точки – колкото има и вторият Франция, но тимът на Дидие Дешан е с по-лоши показатели в директните двубои след загубата с 0:2 в южната ни съседка през юни.

До края на квалификациите остават още два кръга. Франция ще играе с Молдова у дома и ще гостува на Албания, докато Турция приема Исландия и гостува в Андора.