След голямо треперене, Барса взе победата във Валядолид с помощта на ВАР

Усман Дембеле отбеляза единственото попадение в мача.

Барселона записа втора победа в Ла Лига през този сезон, след като спечели с 1:0 гостуването си на Валядолид. Усман Дембеле вкара единствения гол на "Хосе Сорийя".

В 92-рата минута домакините пратиха топката в мрежата и първоначално попадението беше зачетено. След консултация със системата ВАР обаче съдията отмени пападението заради засада.

Каталунците са начело в класирането с пълен актив. Валядолид е на 15-ата позиция с 1 точка.

През първата част и двата отбора имаха добри положения, но гол не падна.

Лионел Меси получи добра възможност да даде аванс на Барселона малко преди почивката от фаул, но не уцели вратата.

В началото на втората част домакините пропуснаха добра възможност. Енес Юнал получи подаване в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 57-ата минута Усман Дембеле откри резултата. Сержи Роберто насочи топката към непокрития французин, който от близка дистанция не остави шансове на вратаря Масип - 0:1.

В 83-ата минута Луис Суарес прати топката във вратата. Голът обаче бе отменен, тъй като уругваецът се разписа от засада.

Валядолид отбеляза гол в добавеното време, но съдията Рикардо де Бургос Бенгоечеа даде сигнал, че иска да провери редовността му чрез системата за видеоповторение, което доведе до отмяна на попадението.