Клоп: Останах сам при загубата

Клоп призна, че е разочарован от играта на Ливърпул в последните минути на мача срещу Палас

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп обясни, че се е почувствал „сам" на „Анфийлд" в края на мача срещу Кристъл Палас, загубен с 1:2. Това е първа загуба на Клоп, откакто той пое Ливърпул.

Гостите спечелиха с гол на Скот Дан, паднал 8 минути преди края, а веднага след това солидни групи от феновете на домакините станаха и се упътиха към изходите на стадиона.

„82 минути и мачът свърши - обясни недоволният Клоп. - Обърнах се към трибуните и в този момент се почувствах сам. Ние трябва да решаваме кога битката приключва, а не противника ни."

За седем мача начело на Ливърпул Клоп има три победи, три равенства и една загуба.

Клоп поясни, че не се ядосва на феновете, които са си тръгнали по-рано, а на футболистите от тима, които така и не са повярвали, че в последните минути могат да обърнат хода на мача.

„Не съм разочарован от това, че феновете си тръгнаха по-рано, те си имат причина да го направят - заяви германецът. - Но ние сме отговорни за това нито един фен да не може да си тръгне от стадиона до самия край, трябва да направим така, че хората да ни гледат до последно, защото знаят, че всичко може да се случи.

„Между 82-ата и 94-ата минута може да паднат осем гола, но за стане това, трябва да сериозно да се потрудим. Точно това трябваше да покажем на публиката срещу Палас, но не успяхме."