Тотнъм е претендент за титлата: 5 извода след мача със Сити

Тотнъм направи голям мач срещу Манчестър Сити и победата на лондончани с 2:0 им осигури звездно присъствие във всички световни медии в началото на седмицата.

Александър Коларов си отбеляза ранен автогол, а Деле Али вкара второто попадение за "шпорите" десетина минути преди края на полувремето, за да хвърли в делириум феновете на реконструиращия се "Уайт Харт Лейн".

Ерик Ламела пропусна дузпа и Сити се спаси от разгромна загуба, но и 0:2 в Лондон беше достатъчно болезнено за амбициите на "гражданите" и техния наставник Пеп Гуардиола.

Тотнъм остава единственият непобеден отбор в елита и вече е само на точка зад неделния си съперник.

"Шпорите" определено впечатлиха с представянето си и потвърдиха, че ще са сред големите претенденти за титлата.

Вижте в галерията пет извода след двубоя.