Рома се доближи до Наполи. Юве с трудна победа

Победата приближи Рома на 5 точки до лидера Наполи, който се препъна при гостуването на Киево и завърши 0:0. Снимка: Getty

Рома постигна 12-а поредна победа като гост в италианската Серия А след успех с 4:2 срещу Фиорентина. Жерсон вкара два гола за "вълците", а Жордан Верету и Джовани Симеоне се разписаха за Фиорентина и до почивката резултатът бе равен - 2:2.

През втората част Константинос Манолас даде аванс на Рома в 50-а минута, а резервата Диего Пероти подпечата победата на римляните с четвърти гол в 87-а минута след асистенция на Раджа Наинголан.

Въпреки грешната стъпка, Наполи запази лидерската позиция, а втори с точка пасив вече е шампионът Ювентус, който спечели неочаквано трудно срещу непретенциозния Беневенто с 2:1.

Беневенто поведе с гол на Амато Чичирети в 19-а минута и водеше до 57-а минута, когато Гонсало Игуаин възстанови равенството. Осем миунти по-късно Хуан Куадрадо отбеляза победен гол за Ювентус.

Срещата между Лацио и Удинезе бе отложена заради наводнен терен.