С късмет и ВАР шампионът е на финал

Британките изпуснаха дузпа.

Шампионът САЩ отново е на финал на женското световно първенство по футбол, след като удържа 2:1 над Англия на полуфинала.

Американките направиха много силни първи минути, но в края късметът, ВАР и няколко пропуска на британките ги пратиха на финала.

Крилото на Щатите Кристен Прес откри с глава в 10-ата минута, но в 19-ата Елън Уайт изравни за англичанките.

В 31-вата минута звездата Алекс Морган прати топката във вратата с глава и така фаворитът се оттегли на почивка с гол аванс - 2:1.

След нея Англия тръгна на щурм, а Уайт се радваше на изравнителен гол в 70-ата минута, но се намеси ВАР. Системата за видеонаблюдение съзря засада при паса към нападателката, която вероятно бе около сантиметър - почти невидимо тънка.

В 84-тата минута Англия получи и дузпа, пак отсъдена с ВАР, след като Уайт бе съборена в наказателното поле. Това решение също бе "невидимо" - коляното на американка закачи крака на англичанката, но се видя от десетото повторение.