Звездни дебюти: Как се справиха новите във Висшата лига

В първия кръг дебютираха много футболисти, а ние сме се спряли на десетима от тях.
Садио Мане
Блестеше по време на подготовката и продължи да го прави в първия си официален мач за Ливърпул. През първото полувреме срещу Арсенал му бе по-трудно, но постепенно намери себе си и бе постоянна заплаха за отбраната на лондончани. Отбеляза и феноменален гол за победата на мърсисайдци с 4:3.
Жоржиньо Вайналдум
Направи добър дебют за Ливърпул след трансфера на стойност 25 млн. паунда от изпадналия от елита Нюкасъл. Беше близо до гола през първото полувреме и осигури много добри възможности на съотборниците си, както беше при гола на Лалана.
Златан Ибрахимович
Не избяга от нито едно единоборство и се стремеше постоянно да е от помощ на съотборниците си. Отбеляза и красиво попадение във вратата на Борнемут и дебютът му във Висшата лига беше повече от успешен. Получи много суперлативи за играта си, както от треньора Моуриньо, така и от феновете.
Ерик Бейли
Засега изглежда, че Моуриньо си е осигурил перфектния централен бранител. За Бейли бяха платени луди пари, но си е заслужавало. Спечели напълно заслужено наградата за Играч на мача при гостуването на Борнемут.
Джон Стоунс
С огромен товар на плещите заради тези близо 50 млн. паунда, които бяха платени на Евертън, пътят на Стоунс в Манчестър Сити не започна много добре. Направи някои наивни грешки по време на двубоя със Съндърланд, който бе спечелен с мъка от "гражданите". Качествата му обаче са безспорни и вероятно го очакват дълги и успешни години на "Етихад".
Ахмед Муса
Лестър не игра добра при гостуването на Хъл, но Муса отново блестеше с енергичната си и интелигентна игра. Ако Варди отново си върне формата от миналия сезон, ще има идеален партньор в лицето на нигериеца.
Роб Холдинг
Кризата с контузени състезатели осигури дебют на Холдинг за Арсенал. Той пристигна от Болтън през лятото и веднага бе хвърлен в голяма битка. Започна добре, но постепенно бе разкрит от бързите нападатели на Ливърпул. Със сигурност обаче бъдещето на Холдинг е добро.
Алваро Негредо
Много бяха скептиците, когато Негредо се завърна във Висшата лига с екипа на новака Мидълзбро, но нападателят вкара гола, който дари точката на тима след 1:1 със Стоук Сити. Освен това - Негредо показа страхотно желание за игра.
Нейтън Редмънд
През първото полувреме на домакинството на Саутхемптън на Уотфорд Редмънд изпитваше трудности, но след почивката се окопити и осигури точката с красив гол от воле в 58-та минута.
Пиер-Емил Хьойберг
Изненадващо не започна като титуляр за Саутхемптън срещу Уотфорд, но Клод Пюел го пусна след почивката и ходът на мениджъра даде резултат. Привлеченият от Байерн датчанин не сбърка нито един свой пас - 43 от 43.

Шампионът Лестър не започна по шампионски. Златан е вдъхновението на Манчестър Юнайтед. Арсенал и Ливърпул ни подариха вълнуващо шоу.

Пеп Гуардиола започна новата ера в Манчестър Сити с измъчена победа и много въпросителни, след като закотви Джо Харт на пейката, а Яя Туре изобщо не попадна в групата.

Антонио Конте даде заявка, че неговият Челси ще играе аткрактивен футбол и това зарадва феновете на "Стамфорд Бридж.

Акцентите от първия кръг са много и вече ви представихме някои от изводите след откриващия рунд в Премиършип.

Сега ще се спрем по-обстойно на това как се справиха някои от новите фигури в Премиършип.

Подбрали сме 10 от тях, които можете да видите в галерията.