Байерн се върна към победите - въпреки червения картон на Робен

Левандовски изведе Байерн до успеха Снимка: Getty Images
Левандовски изведе Байерн до успеха

Байерн Мюнхен показа съживяване след лошите резултати напоследък и удари Волфсбург с 3:1 като гост в 8-ия кръг на Бундеслигата.

Голмайсторът Роберт Левандовски се разписа на два пъти и даде комфортна преднина на баварците, но в 58-ата минута Ариен Робен беше изгонен с втори жълт картон за ненужен фаул и мачът стана по-труден за Байерн.

Само пет минути по-късно Ваут Вергхорст върна един гол за Волфсбург, но до обрат не се стигна, защото гостите стигнаха до трето попадение. В 72-ата минута Левандовски асистира на Хамес Родригес за крайното 3:1.

Шампионите нямаха победа в предишните три кръга и се бяха свлекли до седмото място в класирането, но трите точки ги изкачиха на втората позиция, на 4 пункта зад лидера Борусия Дортмунд.