Юве "поздрави" Интер с "OOPS!...we did it again!" (видео)

Интер няма победа в дербито вече шест мача Снимка: Getty Images
Интер няма победа в дербито вече шест мача

Ювентус „поздрави“ Интер с известния рефрен от едноименната песен на Бритни Спиърс „Oops!...I Did It Again” след победата в дербито с 2:1 в неделя.

Пауло Дибала откри резултата рано-рано още в четвъртата минута, „нерадзурите“ изравниха чрез точно изпълнена дузпа от Лаутаро Мартинес в 18-ата, но 10 минути преди края Гонсало Игуаин осигури трите точки за „старата госпожа“.

По този начин Юве нанесе първо поражение от началото на сезона на тима на Антонио Конте, а победата изстреля „бианконерите“ на първото място в Серия „А“, където имат точка аванс пред Интер.

Интер не е печелил Дерби д‘Италия вече в шест поредни срещи, от които успя да вземе едва две точки.

Затова и Юве „поздрави“ историческия си съпeрник с „OOPS!...we did it again!” („Оп!... Направихме го отново“ – превод от англ.) и видео към част от победите на „бианконерите“ в Дерби д‘Италия.

Междувременно, докато Юве преследва титлата в девета поредна година в Калчото, феновете на Интер се надяват, най-накрая сушата при тях да приключи.

Изминаха повече от 3000 дни, откакто „нерадзурите“ спечелиха трофей и сега вярата е поверена в треньорските способности на Антонио Конте.

Последната си купа Интер спечели през 2011 година, когато спечели Купата на Италия след победа с 3:1 над Палермо на финала.