Англия се спаси от нова загуба, възходът на Германия продължава

Англия се спаси от нова загуба, възходът на Германия продължава Снимка: Getty Images

Англия се спаси в самия край от нова загуба в контролите и завърши 2:2 при домакинството си на Белгия.

Попадение на Джуд Белингам в 95-ата минута беше причината "трите лъва" да не си тръгнат с наведени глави, както няколко дни по-рано срещу Бразилия.

Звездата на Реал Мадрид отбеляза, след като резервата Джеймс Мадисън го намери непокрит в пеналта в заключителните секунди.

Иначе Юри Тилеманс откри за Белгия в 11-тата минута след грешка на вратаря Джордан Пикфорд.

Само пет минути по-късно Айвън Тони изравни от дузпа.

Последва нова груба грешка в английските редици, Ромелу Лукаку асистира и Тилеманс отбеляза втория си гол.

Играчите на Гарет Саутгейт пропиляха редица положения, преди да достигнат до късното изравнително попадение.

В друг от интересните приятелски мачове тази вечер Германия затвърди възхода си и победи Нидерландия с 2:1.

Двата тима си размениха ранни голове, като първо Веерман откри за "лалетата", а малко по-късно Макс Мителщадт отбеляза красив изравнителен гол, който беше негов първи за Бундестима.

Пет минути преди края Никлас Фюлкруг се разписа победно с рамо след подаване на Тони Кроос от ъглов удар.

Така няколко дни след успеха над Франция, селекцията на Юлиан Нагелсман записа нов добър резултат и вече гледа с повече оптимизъм към домакинските еврофинали.