Арсенал излезе от кризата с ефектна победа на "Стамфорд Бридж"

Арсенал излезе от кризата с ефектна победа на "Стамфорд Бридж" Снимка: Getty Images

Арсенал взе много важен успех с 4:2 срещу Челси на "Стамфорд Бридж" и отново е в отлична позиция да атакува топ 4 в класирането.

Лондонското дерби предложи вълнуващ спектакъл, в който Арсенал повеждаше на три пъти, преди да стигне до успеха и да запише победа след трите поредни загуби в първенството.

Еди Нкетия откри в 13-тата минута след грешен пас назад на Андреас Кристенсен.

Само 4 минути по-късно Тимо Вернер затвърди добрата си форма напоследък с гол за 1:1, при който му помогна рикошет в Гранит Джака.

В 27-ата минута Емил Смит-Роу даде нова преднина на Арсенал, но Челси още веднъж отговори бързо и изравни чрез Сесар Аспиликуета, който засече центриране на Маунт отляво.

Контрите на "артилеристите" продължаваха да бъдат много опасни и десетина минути след подновяването на играта отбраната на Челси пак увисна фатално.

Еди Нкетия успя да стреля с левия крак между двама противници и вкара втория си гол за 3:2.

Този път домакините не стигнаха до бързо изравняване и в добавеното време инкасираха още веднъж.

Тогава реферът отсъди дузпа, след като Аспиликуета задържа Букайо Сака в пеналта, а самият Сака се разписа от бялата точка за крайното 4:2.

"Топчиите" са на пето място в класирането, но вече имат равни точки с четвъртия Тотнъм - по 57.

Челси е трети с 62 и с мач по-малко.

Манчестър Сити пък не допусна грешка у дома и победи Брайтън с 3:0, за да се завърне на първото място, на точка пред втория Ливърпул.