Арсенал остава без победа във Висшата лига от месец и половина

Арсенал не успя да стигне до победата в шести пореден мач във Висшата лига - 1:1 дома срещу Саутхемптън. За последно "топчиите" взеха трите точки на 1 ноември, когато преодоляха Манчестър Юнайтед като гост.

Равенството със "светците" поне прекъсна поредицата от трите поредни домакински поражения.

Гостите определено бяха по-добрият отбор на "Емиратс" през първата част и съвсем заслужено се оттеглиха на почивка с гол аванс. В 18-ата минута Елнени и Габриел сгрешиха в средата на терена и предоставиха топката на Адамс, който много добре изведе по земя Тио Уолкот, който изскочи зад гърба на Тиърни и останал очи в очи с Лено, прехвърли стража на Арсенал за 0:1.

Домакините заиграха по добре към края на полувремето. Най-добрата ситуация, до която стигнаха, бе в 39-ата минута, когато Сака проби до аутлинията и центрира ниско към близката греда. Топката се отклони в крака на Беднарек, но Алекс Маккарти реагира и успя да избие. Арсенал започна добре втората част и в 52-рата минута Обамеянг сложи край на най-дългата си серия без гол с екипа на "артилеристите".

Букайо Сака бе архитектът на попадението със страхотния си пробив отляво, по време на който се справи с трима играчи на Саутхемптън, след което пусна към Нкетиа на границата на наказателното поле. Последният веднага изведе Обамеянг, който стреля в ъгъла, вкарвайки първия си гол в Премиършип след 648 минути суша.

В добавеното време Арсенал имаше възможност да стигне до победата, но удар на Холдинг с глава срещна гредата.