Асистенция с пета и победа в Барселона приближиха Реал към титлата

Асистенция с пета и победа в Барселона приближиха Реал към титлата Снимка: Getty Images

Реал Мадрид записа изключително ценен успех с 1:0 над Еспаньол като гост и направи голяма крачка към шампионската титла в Испания.

С гол на Каземиро в края на първото полувреме, "кралете" дръпнаха с 2 т. пред Барселона на върха в класирането, а до края на Ла Лига остават само шест кръга.

Каземиро реализира в 45-ата минута след феноменална асистенция на Карим Бензема.

Французинът овладя една топка на гърди в пеналта и с пета изведе бразилеца зад себе си.

Реал вече има 71 т. срещу 69 на Барселона, който допусна греш стъпка в този кръг и стигна само до 2:2 със Селта.

В директните двубои предимството също е на страната на мадридчани.

Еспаньол остава последен в таблицата и вече е почти сигурен изпадащ, на 10 т. от спасителната зона.