Байерн гази, Дортмунд също записа успех

Байерн гази, Дортмунд също записа успех Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен прегази Бохум със 7:0 на "Алианц Арена" и се завърна на върха в класирането на Бундеслигата.

Хари Кейн наниза хеттрик за баварците, с което има вече седем гола в първите си пет мача за Байерн.

Ерик Чупо-Мотинг даде началото на головата фиеста още в четвъртата минута, а до края на полувремето Хари Кейн, Матайс де Лихт и Лерой Сане направиха резултата 4:0.

Отново Кейн от дузпа вкара пети гол за баварците, а в последните десетина минути Матис Тел и нов гол на Кейн оформиха разгрома.

С победата Байерн се завърна на върха с 13 точки след пет кръга, на една пред Щутгарт, а Бохум остава 13-и с три.

По същото време и Борусия Дортмунд записа важен успех. "Жълто-черните" победиха с минималното 1:0 в домакинството си на Волфсбург. Марко Ройс донесе победата за домакините в 68-ата минута.

Така Дортмунд има вече 1 точки и временно изскочи на третата позиция. "Вълците" паднаха с една позиция - до седмата, с девет пункта.