Байерн излъга Борусия в дербито и направи огромна крачка към титлата

Байерн излъга Борусия в дербито и направи огромна крачка към титлата Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен излъга Борусия Дортмунд с 1:0 като гост и с гол на Йошуа Кимих спечели голямото дерби на Германия.

В първия мач от 28-ия кръг на Бундеслигата, баварците направиха огромна крачка към титлата, като дръпнаха със 7 т. в класирането пред прекия си конкурент.

Домакините бяха по-активни през по-голямата част от двубоя, но така и не успяха да преодолеят Мануел Нойер, докато Байерн изигра пресметливо втората част и успя да удържи противниковите атаки.

Още в първата минута едно рисково излизане на Нойер можеше да доведе до гол във вратата му, но Боатенг изчисти на сантиметри от голлинията удара на Хааланд.

После кълбото беше изчистено и от голлинията на Борусия. Краткият активен период на Байерн доведе до класно спасяване на Роман Бюрки и беше последван от нов натиск на Борусия, а към края на полувремето падна единственото попадение.

В 43-ата минута Кимих овладя пред наказателното поле и технично прехвърли Бюрки, който се намеси лошо и топката влезе във вратата му.

След почивката защитната игра на гостите даде резултат, но техните контраатаки си оставаха опасни. В 59-ата минута Борусия можеше да получи дузпа, тъй като Боатенг отби с ръка в наказателното удар на Ерлинг Хааланд, но съдиите не реагираха.

20 минути преди края Хааланд се контузи и беше заменен принудително. После Нойер показа класа, за да запази вратата си при удар на Дахуд, а Роберт Левандовски уцели гредата в опита си да убие интригата.

В крайна сметка повече голове не паднаха и Байерн се откъсна на първото място в таблицата с 64 т.

Борусия остава на втората позиция с 57, а трети е РБ Лайпциг с 54 и мач по-малко.