Байерн победи Ливърпул в страхотен мач

Байерн Мюнхен победи Ливърпул с 4:3 в контрола в Сингапур. Коди Гакпо откри резултата още във 2-рата минута за мърсисайдци, а в 11-атаа Бенжамен Павар удари греда.

Върджил ван Дайк удвои аванса на Ливърпул в 28-ата минута, а Серж Гнабри върна едно попадение в 33-тата минута.

Нова добра атака на баварците доведе до гол в 42-рата минута, когато отново Гнабри бе изведен отляво. Този път той намери Сане и резултатът стана 2:2.

На почивката двамата треньори направиха по-малко смени от обичайното за подобен мач - по три. Нунес, Диас и Конате смениха Жота, Мак Алистър и Матип. За баварците влязоха Улрайх, Де Лихт и Коман на мястото на Зомер, Ким и Сане.

В 66-ата минута Луис Диас отново изведе Ливърпул напред. Той овладя прекрасно топката след подаване на Салах, елиминира защитник и прати топката в мрежата.

Но Байерн не се предаде и в 81-вата минута отново изравни чрез Станишич, а след това Кратциг (90) дари победата на баварците.