Без да играе, Байерн е шампион за 9-и пореден път

Без да играе, Байерн е шампион за 9-и пореден път Снимка: Getty Images

Около час преди домакинството си на Борусия Мьонхенгладбах Байерн Мюнхен официално бе обявен за шампион в Бундеслигата за сезон 2020/21.

Три мача преди края баварците са недостижими на върха, след като вторият в класирането и единствен останал техен преследвач на този етап от кампанията РБ Лайпциг загуби гостуването си на Борусия Дортмунд с 2:3.

Марко Ройс даде аванс на "жълто-черните" още в седмата минута, а другите две попадения за домакините бяха дело на Джейдън Санчо. Лайпциг успя да изравни от 0:2 до 2:2 чрез Клостерман и Олмо, но три минути преди края Санчо с втория си гол в мача донесе успеха на Дортмунд.

Освен че поднесе на тепсия титлата на Байерн, победата върна Борусия в Топ 4. Тимът на Един Терзич събра актив от 58 точки, с две повече от петия Айнтрахт, който обаче е с мач по-малко.

След требъла през миналия сезон Байерн ще трябва да се задоволи само с титлата през този, тъй като отпадна както за Купата, така и от Шампионската лига.

Томас Мюлер и Дейвид Алаба пък поставиха рекорд и се превърнаха в първите футболисти с по десет титли в Бундеслигата, като първия триумф и за двамата дойде още през 2010 година.