Безгрешният Сити безпроблемно си върна първото място

Безгрешният Сити безпроблемно си върна първото място Снимка: Getty Images

Манчестър Сити нямаше проблем да си върне първото място във Висшата лига с победа с 4:0 в гостуването на Лийдс.

По-рано днес Ливърпул за малко завзе върха след успеха си над Нюкасъл, но сега "гражданите" отново са с точка пред конкурента си, а до края остават само 4 кръга.

Още в 13-тата минута Родри откри с глава, а скоро след почивката Нейтън Аке покачи на 2:0 след ъглов удар.

В 78-ата минута Габриел Жезус отбеляза поредния си гол и затвърди добрата си форма в края на кампанията, а в добавеното време се разписа и Фернандиньо.

Сити води в класирането с 83 т. пред Ливърпул с 82.

Двата тима подновяват борбата за титлата следващия уикенд, когато Ливърпул е домакин на Тотнъм, а Сити посреща Нюкасъл.