Блестящ Меси изпрати Аржентина на полуфинал (видео)

Блестящ Меси изпрати Аржентина на полуфинал (видео) Снимка: Getty Images

Лионел Меси продължава да блести за Аржентина на Копа Америка и с ново страхотно представяне класира отбора си на полуфинал в надпреварата.

Звездата вкара гол и направи две асистенции за победата с 3:0 над Еквадор на четвъртфиналите и "гаучосите" вече са само на два мача от титлата.

През първата част Меси пропусна сам срещу вратаря и уцели гредата, но в 40-ата минута асистира на Родриго Де Пол за 1:0.

Резултатът се запази почти до края, но в 84-тата минута Лаутаро Мартинес покачи на 2:0, а в добавеното време и самият Меси вкара от пряк свободен удар.

Лео се разписа от фал и в груповата фаза срещу Чили.

В спора за място на финала Аржентина ще срещне Колумбия на 6 юли.

В другия полуфинал играят Бразилия и Перу, така че остава възможен мечтаният финал Аржентина - Бразилия.