Блестящи Мбапе и Меси решиха дербито на Франция

Блестящи Мбапе и Меси решиха дербито на Франция Снимка: Getty Images

Индивидуалната класа на Килиан Мбапе и Лионел Меси донесе категорична победа на ПСЖ с 3:0 като гост на Олимпик Марсилия.

Дербито между първия и втория в класирането на Лига 1 завърши с категорична победа за шампионите, които си осигуриха 8 точки аванс на върха и спокоен път към поредна титла на Франция.

Два от головете отбеляза Мбапе след асистенции на Меси, а при попадението на аржентинеца двете звезди размениха ролите си.

Марсилия започна силно мача, докато за парижани дойде лоша новина в 13-тата минута, когато Преснел Кимпембе се контузи тежко и беше изваден от игра.

В 25-ата минута обаче Мбапе откри, след като получи от Меси и в типичния си стил надбяга защитата, за да се разпише.

Малко по-късно беше ред на французина да асистира с много прецизен пас от левия фланг, а Меси засече на празна врата за 2:0.

През второто полувреме двамата изработиха още един прекрасен гол, при който Меси даде прехвърлящ пас, а Мбапе завърши с левия крак от воле.

Така след 25 кръга Пари Сен Жермен има 60 т. на върха срещу 52 за Олимпик.